Wprowadzanie nowych technologii na rynku sprawia, że nie tylko możemy w swoich telefonach znaleźć darmowe gry hazardowe automaty hot spot, lecz także możemy coraz częściej korzystać z elektrycznych pojazdów. Na rynku pojawiło się już sporo e-rowerów, hulajnóg, a także i samochodów. W 2023 roku do sprzedaży ma trafić model słynnej marki Cadillac. Co warto wiedzieć o Lyriqu?

Kolejny sukces e-samochodu?

Nie da się ukryć, że z roku na rok na różnych rynkach pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych. Obecnie przodują w tym Chiny tworzące proste modele, jak i Tesla znana z innowacyjnych rozwiązań, ładnego stylu, jak i konkurencyjnych cen. Wiele europejskich czy amerykańskich marek nie chce zostać w tyle, dlatego też już wypuściło swoje pierwsze elektryki bądź są one w fazie projektowania. Dołącza do nich właśnie Cadillac, czyli jedna z legendarnych i najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich marek motoryzacyjnych. Cadillac ma niewątpliwie szanse na sukces, gdyż znacząco zwiększa się popyt na takie auta, a co za tym idzie, nie jest trudno o klientów w wielu krajach.

Czym jest Lyriq?

Cadillac Lyriq po raz pierwszy zaprezentowany został w 2020 roku. Od tego czasu co kilka miesięcy firma pokazuje nam kolejne szczegóły. W lutym tego roku mogliśmy zobaczyć kilka reklam z udziałem znanych osób, jak choćby: Awkwafina, Kenan Thompson, Will Ferrell, Timothée Chalamet i Winona Rider. W ten oto sposób marka ta chce bardzo zapaść w pamięci swoim potencjalnym klientom.

SUV tej firmy o nazwie Lyriq ma być autem o wyrazistej stylistyce i nowoczesnej kabinie. Na rynku pod koniec 2022 roku mają pojawić się zarówno jednosilnikowe modele z napędem na tylne koła, jak i dwusilnikowe wersje z napędem na wszystkie koła. Zasięg podstawowej wersji ma wynieść około 300 mil, co przekłada się na ponad 480 kilometrów. Lyriq został zaprojektowany od podstaw, dzięki czemu ma od razu współpracować ze skalowalną architekturą akumulatorów nowej generacji od General Motors. Firma twierdzi, że niski środek ciężkości i przestronna kabina mają być jednym z największych atutów tego modelu.

Omawiany model to pierwsza w pełni elektryczna oferta Cadillaca. Nie dziwi zatem fakt, że wzbudza tak duże zainteresowanie ekspertów, klientów czy samych fanów motoryzacji. Przyjmuje się, że podstawowa wersja może kosztować od 60 tysięcy dolarów, co dla amerykańskich klientów jest dobrą wiadomością, gdyż w niektórych stanach można liczyć na dofinansowania do zakupu aut od tej sumy. Według nieoficjalnych informacji mają pojawić się 4 wersje: Luxury, Premium Luxury, Sport i Platinum, które kosztować mają od 60 do 90 tysięcy dolarów.

General Motors wraz z modelem Lyriq ma wprowadzić na rynek linię nowej technologii akumulatorów do pojazdów elektrycznych o nazwie Ultium. Taka skalowalna technologia pozwala temu producentowi tworzyć akumulatory o wielkości od 50,0 kWh do 200 kWh. Omawiany model ma mieć akumulator o pojemności około 100 kWh. Kierowcy będą mogli liczyć na możliwość szybkiego ładowania prądem stałym, jak i za pośrednictwem domowych gniazdek elektrycznych. Zaprezentowany pojazd koncepcyjny posiada przestronne wnętrze z czterema siedzeniami i konsolą środkową, która dzieli dwa przednie i dwa tylne siedzenia.

Zdaniem amerykańskiej firmy skorzystanie z dedykowanej architektury EV pozwala na bardziej przestronną i otwartą kabinę z dużą ilością miejsca dla pasażerów. Być może jednak będą możliwe do zamówienia auta z 3 miejscami z tyłu. We wnętrzu auta znajdzie się gigantyczny, 33-calowy zakrzywiony, zaawansowany wyświetlacz LED, który zawierać będzie system informacyjno-rozrywkowy. We wnętrzu auta ma znaleźć się również 19-głośnikowy system stereo od AKG. Nowy model będzie oczywiście wyposażony w wiele funkcji wspomagających kierowcę, w tym w technologię pół autonomicznej jazdy Super Cruise.

Leave us a comment!

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 3)